Esettanulmány: a Raiffeisen Bank kísérletezése innovatív online formátumokkal

A pénzügyi szektorban egyre nehezebb új ügyfeleket szerezni. A szlovák piacon 27 bank küzd egymással, ami a CPC-t 2 euró fölé emelte. A banki az egyik legdrágább szektor a bid alapú piacon. A Raiffeisen Bank esettanulmánya példa a sikeres kísérletezésre.

Picture1

A nehéz piaci környezetben a Raiffeisen Bank kreatív ügyfélszerző kampányokat futtat, új csatornák és eszközök használatával. Az online marketing célja a leadek szerzése, a banki termékek és azok előnyei ismertségének növelése és a célcsoport elkötelezése.

A Raiffeisen Bank médiakampányaiért a Zenithmedia felel. Az ügynökség online csapata a fent leírtak miatt szeret az innovatív kommunikációs formátumokkal kísérletezni. Úgy gondolják, hogy a videó nagyszerű eszköz a kampányüzenetek átadására. A Raiffeisen Bank azonban már korábban aggodalmát fejezte ki a hagyományos formátumok (pl. pre-roll) hatásosságával kapcsolatban. Szerintük a pre-roll és a hasonló formátumok idegesítőek a nézők számára, akik csak az Átugrás gomb megjelenését várják.

Innovatív videoformátum

Ezért döntött az ügynökség amellett, hogy kipróbálják a Strossle új video overlay formátumát. Ezt a fajta hirdetést a tartalomajánló dobozokban lehet elhelyezni prémium kiadók weboldalain. Miután az olvasók egy-egy cikk elolvasásával végeztek, általában nyitottak a további tartalmak fogyasztására. Ezért egy algoritmus azonosítja, hogy mi érdekelheti őket, és ennek megfelelő kapcsolódó tartalmat ajánl az oldalon. Ebbe az ajánlóba került be egy link a bank kampányára.

Picture1-1

Amikor a user rákattint a linkre, egy pop-up ablakban elindul a videó. Az ügyfél kérésére a kreatív tartalmazott egy kísérőszöveget és egy gombot, amely a bank kapcsolatfelvételi űrlapjára vitt. Ez a formátum magas elköteleződést eredményez, mert a felhasználók nyitottak a tartalomfogyasztásra, a tartalom megfelelően jelölve van, mint reklám, illik a kontextusba, és a userek nem hagyják el a kiadó oldalát, ha kattintanak. A klasszikus videohirdetésekkel összehasonlítva ez a formátum átlag feletti eredményt ér el a hirdetést végignézők aránya és az egyéb interakciók (átkattintási arány) tekintetében.

Picture1-2

Eredmények

A brand awareness kampány a Raiffeisen Bank hiteltermékének ismertségét kívánta növelni. A KPI-ok között szerepelt a landing page-re kattintók aránya, a látogatások hossza és a bounce rate. Vizsgálták a leadek számát is, ami ebben az esetben a kitöltött űrlapok számának felelt meg.

Az oldalon töltött idő 130%-kal hosszabb, a bounce rate pedig 17%-kal alacsonyabb volt, mint a bannerhirdetések esetében. Minden más vizsgált display formátumhoz képest több mint kétszer annyi leadet szállított a formátum.

Az ügynökség nagyon elégedett a kampánnyal. Miroslav Pagáč, a Zenithmedia digitális igazgatója ezt nyilatkozta: „A KPI-okat nézve több mint elégedettek lehetünk – a brand awareness és a kitöltött űrlapok száma tekintetében ugyanúgy. A kampány azért volt sikeres, mert akkor szólította meg a felhasználókat, amikor azok ‘olvasó üzemmódban’ voltak, ezért szívesebben kattintottak a hirdetésre. Ha minőségi tartalmat kínálsz, a közönségben pozitív percepció alakul ki a tartalom mögötti márkáról. Ez a tartalommarketing hozzáadott értéke.”

  • oldalon eltöltött idő: +130%  
  • 2x annyi kitöltött űrlap
  • 17%-kal alacsonyabb bounce rate

 

Az esettanulmány eredetileg partnerünk, a Strossle oldalán jelent meg, angol nyelven. Az esettanulmány letölthető PDF formában is.

Figyelem! A nativhirdetes.hu a Natív Hirdetés Kft régi oldala, az itt található információk egy része már aktualitását vesztette. A legfrissebb információkért látogasd meg az új oldalunkat a related.hu címen!